Ünlü isimlerin kuaförünün Cannes çıkarması

Ünlülerin kuaförü Sabit Akkaya ve ekibi Cannes Dizi Film Festivali kapsamında uluslararası dizilerin yarıştığı Canneseries programındaki yıldızların saç ve makyaj tasarımlarını yapacak.

ÜNLÜ İSİMLERLE ÇALIŞTI

Mesleğe Nişantaşı’nda başlayan hatta bir röportajında ilkokul öğrencisi iken çırak olarak girdiğini anlatan Akkaya, 1991 yılında Swissotel’in açılmasıyla müşterilerine otel içindeki mekanında hizmet vermeye başladı.

2014 yılında kendi markasını yaratan Akkaya, 72. Cannes Film Festivali’nde saç şekillendiren ilk Türk kuaför oldu Yine Türkiye’de de Fashion Week de dahil olmak üzere çok sayıda defilede çalışan Akkaya, Yaşam Boyu Onur Ödülü sahibi.

Akkaya’nın markasi bugün Swissôtel The Bosphorus’dan sonra Conrad Istanbul Bosphorus, Raffles İstanbul Zorlu Center, Fairmont Quasar Istanbul, Çırağan Palace Kempinski, JW Marriott Hotel Marmara Sea, Waldorf Astoria ve Lusail Doha da hizmet veriyor.

Akkaya daha önce verdiği röportajında kuaförlük mesleğine ilkokul birinci sınıfta iken başladığını anlatmıştı.

Sosyal medyayı da aktif olarak kullanan Akkaya, saça zarar veren işlemleri uygulamamakla da tanınıyor. Aynı zamanda da Kuaförler Odası Başkanlığı’nı sürdürüyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x