Kim Jong Un Roketatarları Fırlattı

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, askeri tatbikatlara katılımını sürdürerek, son olarak roketatarların test edilmesi ve atış eğitimlerinin denetlenmesine liderlik etti. Pyongyang yönetimi, roketatarların ülke savunması için temel öneme sahip olduğunu vurguladı.

TATBİKATTA LİDERLİK VE GÜNCELLEME ÇAĞRISI

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, batı bölgesindeki topçu birliklerinin roketatar atış tatbikatlarını yönetti. Tatbikatlar, yeni eklenen tankların deneme sürüşünün ardından gerçekleşti.

FÜZE TEHDİDİNİN ARDINDAN TATBİKATLAR

Kuzey Kore’nin denize kısa menzilli balistik füzeler fırlatmasının ardından gerçekleştirilen tatbikatlar, yaklaşık iki ay aradan sonra yapılan ilk füze denemesiydi.

ASKERLERE ÖVGÜ

Kim Jong Un, tatbikatlarda askerlerin mükemmel performansını ve savaşa hazırlıklarını övdü. Askerlerin yüksek hareket kabiliyeti ve nişancılık becerileri liderin takdirini kazandı.

ROKETATARLARIN ÖNEMİ

Kuzey Kore lideri, topçu kuvvetlerini modernize etme ve büyütme çağrısı yaparak, roketatarların savaş hazırlıklarında temel bir rol oynayacağını vurguladı.

GÜNEY KORE’NİN TEPKİSİ

Güney Kore Savunma Bakanı Shin Won-sik, Kuzey’in tehditlerine karşı sert bir yanıt vereceklerini belirtti ve füze fırlatmalarının bir savaş riski oluşturacağını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x